Teslimat & İade Koşulları

 TESLİMAT KOŞULLARI

  • Ürünlerimiz günlük üretilmekte olup stoklu çalışılmamaktadır. Siparişinizin hazırlanması 1 gün süre alabilir ve hazırlık dahil teslimat süresi Ankara teslimatı için 1-2 gün, Ankara dışı teslimatlar için 2-3’dür.
  • Ürününüz kargoya verildiğinde tarafınıza e-posta ile bilgilendirme yapılmaktadır. E-posta kullanmıyorsanız firmamızı arayarak Sipariş Numaranız ile ürününüzün durumunu kontrol edebilirsiniz.
  • Ürünlerimizin gönderiminde 500 TL üzeri alışverişlerde kargo ücreti alınmamaktadır. Bu tutarın altında kalan işlemler için sipariş başına sabit fiyat uygulanmaktadır. Ücretsiz gönderim şartları Benelux Chocolate tarafından uygun görülen koşullarda bilgilendirme yapılmaksızın değiştirilebilir.
  • Teslimat esnasında belirttiğiniz adreste bulunmamanız veya adreste bulunan alıcıların kargoyu kabul etmemesi halinde ürününüzün geri dönmesi ve tekrar gönderimi ile ilgili ücretler alıcıya faturalandırılacaktır.

İADE & DEĞİŞİM

  • Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır.
  • Almış olduğunuz ürünlerin, firmamızdan veya tarafınıza bildirilen teslimat süresinden kaynaklı bir sıkıntı olmaması halinde iade hakkı bulunmamaktadır. Ürünleriniz kargo aşamasında zarar görmüş ise iade ve değişim talep edebilirsiniz.
  • Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.
  • Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.
  • Havale iadeleri 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 10 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.